מעקות למדרגות ממתכת

יש להניח שכל אחד מאיתנו יעלה וירד במדרגות עשרות אלפי פעמים במהלך חייו. חלקינו מתייחסים לכך כמאמץ וחלקנו אפילו כפעילות ספורטיבית, אך דבר אחד בטוח: כדי שנוכל לעלות ולרדת ללא חשש, יש לדאוג מעל הכול להתקנת מעקה בטיחותי. איך בוחרים מעקות מתכת לגרמי מדרגות?

מעקות מתכת למדרגות: שלא תיפלו מהרגליים

אצלנו בחברת מקפידים על מעקה תיקני. לפי התקן הישראלי ת"י 1142, גובה המעקה צריך להיות לפחות 105 ס"מ, למעט לאורך מהלך המדרגות (החלק המשופע), שם גובהו צריך להיות לפחות 90 ס"מ. הגובה נמדד מהמקום שיכול לשמש מדרך רגל. המרווח בין רכיבי המעקה לבין עצמם ובינם לבין הבניין צריך להיות 10 ס"מ מקסימום. לגבי מעקות מרפסת התקן הישראלי 1142 למעקים ומסעדים קובע שגובה המעקה במרפסת בניין יהיה 105 ס"מ לפחות. הגובה נמדד מהמפלס הסמוך ביותר למעקה, היכול לשמש כמדרך רגל, לכן חשוב לדעת מה מבנה המעקה וכיצד הוא מותקן. לגבי המרווחים – התקן קובע שהמרווחים בין רכיבי המעקה יהיו כאלה שכדור קשיח בקוטר 10 ס"מ לא יוכל לעבור דרכם.

חשיבות ההתקנה של מעקות מתכת

מעבר לאיכות המעקה, ההתקנה שלו עשויה לחרוץ גורלות. כך למשל מעקה שלא חובר כראוי עשוי ליצור שחיקה מואצת שגם אם העין אינה מבחינה בה, עלולה ליצור מפגע בטיחותי כלל שחולף הזמן. הצורך בהתקנה מקצועית שתספק פתרון בטיחותי מצריך פנייה לאנשי מקצוע מנוסים עם קבלות, כך שתוכלו לדעת שאתם נמצאים בידיים טובות.

בחירת מעקות מתכת: האם היופי בכל זאת קובע?

ועוד איך! כאשר בוחרים מעקות מתכת, ללא ספק הבטיחות מעל הכול. זה עדיין לא אומר שההיבט העיצובי נדחק הצידה… צבעים מגוונים, פרזול המקנה למתכת צורות שונות ומעל הכול חשיבה יצירתית יוצרים אינספור אפשרויות בטיחותיות שהן גם יפות מראה. כאשר בוחרים מעקות מתכת, בין אם ממתכת או אלומיניום, יש לקחת בחשבון את סגנון החלל שבתוכו הוא נמצא. בשונה ממוצרי המדף המציעים מפעלים רבים, כיום אפשר להזמין מעקות ברזל בהזמנה אישית, לצורך התאמה מרבית לצרכים שלכם.

עיצובי מעקות מתכת: ליהנות מכל העולמות

לא משנה איזה סוג מעקה תבחרו – דבר אחד בטוח: פנייה לחברה בעלת מוניטין תאפשר לכם ליהנות מהשילוב האולטימטיבי שכל אדם היה שמח להתהדר בו – שילוב מנצח של אופי עם יופי…