בחירת מעקה למדרגות

זוכרים את הימים שבהם דלת הייתה רק דלת? זאת אומרת, היא הייתה צריכה להיות חזקה, פונקציונאלית ולהחזיק מעמד כמה שיותר זמן. כך, שנים על גבי שנים, התקנו דלתות פנים פשוטות מעץ ופלדת בכניסה אל הבית. ככל שחלפו השנים רמת החיים עלתה, ועמה גם המודעות לעיצוב. כתוצאה מכך אפשר למצוא כיום אלפי דגמים מעוצבים של דלתות – וכל מה שצריך הוא "רק" לבחור. את אותו הדבר אפשר לומר גם על מעקות למדרגות, שיכולים להיות פונקציונאליים וגם יפים. מהם השימושים ואיך בוחרים מעקה למדרגות?

מעקה למדרגות – שימושים עיקריים

בחירת מעקה למדרגות מתבססת בראש ובראשונה על התכלית שלשמה הוא נועד.
כאשר מדובר במעקה למדרגות בתוך הבית, יש לו מספר שימושים עיקריים:
1. נקודת אחיזה – התפקיד המרכזי והחשוב ביותר של המעקה הוא למנוע מאיתנו נפילה או החלקה מסוכנת.
2. יצירת הפרדה בין החללים של הבית – המעקה יוצר מחיצה בין הסלון, למשל, לגרם המדרגות המוביל לקומה העליונה. במובן זה מעקה למדרגות הינו בעל תפקיד מרכזי בעיצוב החלל, שכן בחירת המעקה יכולה להשפיע על גורמים כגון תחושת המרחב, הבולטות של המעקה (והאם אנחנו בכלל מעוניינים שהוא יבלוט, או שמא ייטמע בטבעיות?) ועוד.

בחירת מעקה למדרגות: שלום וביטחון

אז איך בוחרים מעקה למדרגות?
את המונוטוניות של גרמי המדרגות שהיו נהוגים פעם מחליפים שפע של עיצובים שונים. אך דבר אחד לא השתנה עם השנים – תפקידו העיקרי של המעקה היה ונשאר שמירה על הבטיחות. האם אפשר להתקין מעקה לבד? בוודאי, אך בדיוק כשם שלא נבצע את עבודות חשמל בעצמנו אלא נקרא לחשמלאי כדי להיות בטוחים ב 100%, כך חשוב להיעזר במומחים גם כאשר מתקינים מעקה. התקנת מעקה העומד בתקנות מחמירות ע"י בעל מקצוע מיומן תסייע בשמירה על דיירי הבית ותפחית את הסיכון לתאונות מיותרות.

היופי כן קובע!

כאשר בוחרים מעקה למדרגות יש לבדוק איך הוא מתכתב עם החלל. לרשותכם עומד מבחר עצום של מעקות למדרגות בשלל צורות, חומרים וצבעים. הבעיה מתחילה כאשר אף אחד מהם אינו מיוצר במיוחד בשבילכם, אלא כשבלונה מוכנה מראש. התוצאה תהיה ברוב המקרים מעקה שמשהו בו לוקה בחסר – בין אם בצורה או בצבע. החדשות הטובות: לא צריך להתפשר!