ביתו - מבצרו

לאבירים ולעלמות במצוקה ששמרו עליהן בימי הביניים לא היתה הפריווילגיה של שערים חשמליים. שערי העץ הכבדים שהורדו לפתיחה והועלו לסגירה כדי להגן על אנשי הממלכה והעומדים בראשה, חייבו את השומרים לכוחות פיזיים ולשימוש בגלגלות, חבלים וקורות עץ.

אבל זה היה אז ואנחנו בישראל 2017, משתדלים שלא להשקיע אנרגיות אם לא חייבים וכבר יכולים להרשות לעצמנו לבחור שערים חשמליים, קלים, נוחים וגם הרבה יותר יפים.

אחרי הפרקטיקה של הפתיחה והסגירה של השער לטובת שמירה על השטח מפני מבקרים לא רצויים ויצירת פרטיות מפני הרחוב שבחוץ, אפשר להתפנות לטפל במראה החיצוני של השער ובמנגנונים שיפתחו אותו.

השערים עשויים מחומרים בעלי מסה נמוכה, יחסית ועמידות גבוהה. לכן, ניתנים לעיצוב כדי "להתאים לשיגעונות של כל אחד" כמו שאמרו פעם ב'זהו זה' גם מפלטת צבעים מגוונת ועשירה וגם סגנונות ואלמנטים עיצוביים שאפשר ליצור.

והכי חשוב, אותו תהליך טבעי של חסון באנרגיה אנושית שהביא אותנו לשימוש בשערים חשמליים, נמשך, שכן, לא נדרשת שום תחזוקה, לא צביעה של העץ ולא החלפה של שלבים. קיץ, חורף, סתיו ואביב – לאורך כל השנה השערים שומרים על המראה שלהם ועל דיירי הבית.